1. OZOBOTY I KODOWANIE W PRZEDSZKOLU

Kolejna nowość jaka wprowadzamy do przedszkola to zajęcia z kodowania. Zgodnie z nową podstawą programową każdy pierwszoklasista będzie musiał posiąść umiejętność kodowania. Chcąc ułatwić naszym przedszkolakom wejście w rolę ucznia przygotujemy je do tej roli m.in. poprzez rozpoczęcie nauki kodowania już w przedszkolu.

Kadra pedagogiczna odbędzie specjalne przygotowanie, zamówione zostały maty, ozoboty i tablety do nauki kodowania. Jesteśmy członkami grupy Kodowanie na dywanie i od 1 września ruszamy z programem kodowania w naszym przedszkolu. Nauka matematyki nie musi być nudna i trudna, może być super zabawą.

2. WYCIECZKA DO KOPALNI ZŁOTA W ZŁOTYM STOKU

Kochani rozpoczynamy zapisy na wycieczkę do kopalni w Złotym Stoku. Wycieczka odbędzie się w dwóch terminach 21 i 22 maja . Wyjazd koło 9.00 powrót około 14.00. Koszt wstępu dla dziecka wynosi 17 zł- w tym jest zwiedzanie kopalni, szukanie złota, warsztaty, zabawa na trampolinach. Przewidziany gril, którego koszt jak i koszt przejazdu ponosi przedszkole. Zapisy u nauczycielek prowadzimy do 20 kwietnia .

W związku z organizacją wycieczki w ciągu dwóch dni jest możliwość wyjazdu rodzica z dzieckiem. Koszt wycieczki dla rodzica wynosi 32 zł.

3. DŁUGI MAJOWY WEEKEND

W związku z długim majowym weekendem prosimy o zgłaszanie dzieci, które w dniach
30 kwietnia, 2 i 4 maja będą uczęszczały do przedszkola. Dzięki tym informacjom będzie nam łatwiej zaplanować i zorganizować pracę w tych dniach.

4. DZIEŃ RODZINY

W tym roku wyjątkowo Dzień Rodziny odbędzie się 7 czerwca, tj czwartek w godzinach od 16.30 do 16.30. Imprezę poprowadzi Pani Bożena Oleszkiewicz , aktorka teatru wałbrzyskiego. Już dzisiaj proponujemy zarezerwować sobie wolne popołudnie w tym dniu. Zapewniamy wiele atrakcji. Nie może Państwa zabraknąć. Zaproście rodzinę i znajomych do wspólnej zabawy.